Czy kot jest dobrym nauczycielem?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym czego może nauczyć Cie twój kot? I czy w ogóle może czegoś nauczyć? Te niepozorne mruczki mogą być dobrymi nauczycielami.

Oto lista kocich zachowań, które warto skopiować:

Zdrowy egoizm

Niektórzy twierdzą, że koty nie widzą nikogo i niczego poza czubkiem własnego nosa, a ludzi traktują nie jak swoich osobistych niewolników. Koci „egoizm” powinien być dla nas… inspirujący. Zastanów się kiedy po raz ostatni myślałeś o sobie, zamiast skupiać się na spełnianiu cudzych oczekiwań? Dbanie o własne potrzeby to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia – koty doskonale o tym wiedzą. Podczas gdy my wiecznie odkładamy przyjemności na później i wiecznie zmieniamy plany „pod kogoś”, one ucinają sobie drzemkę lub z uporem domagają się ulubionego smaczka.

Niezależność
Kot chętnie korzysta z naszej pomocy, jednak w gruncie rzeczy polega przede wszystkim na sobie. Bez wahania porzuci towarzystwo, które z jakiegoś powodu mu nie odpowiada. Gdy zajdzie taka potrzeba, samodzielnie upoluje obiad, no i zdecydowanie chadza własnymi drogami, nie pozwoli się w pełni udomowić. Bierzmy odpowiedzialność za siebie i swoje szczęście – oto, czego uczą nas koty.

To ty decydujesz o tym, jak inni będą cię traktować

Pod tym względem kot raczej nie jest skłonny do kompromisu. Jeśli nasz Mruczek nie ma ochoty, by ktoś go głaskał, nie pozwala na to. Nawet jeśli oznacza to konieczność wysunięcia tajnej pazurkowej broni. Jeśli akurat nie ma nastroju, nie będzie przebywał w niczyim towarzystwie (nawet pana, który kusi go jego ulubionymi smaczkami). Co gorsza ten „niewdzięcznik” raczej nie da się namówić na dobrowolną zmianę zdania. Kot oczekuje szacunku , a opornych uczniów bezlitośnie uczy, jak w nie należy go traktować.

Pewność siebie
Kot imponuje dostojną postawą i na ogół emanuje pewnością siebie. Nawet, jeśli coś budzi jego niepokój, na zewnątrz zachowuje pozory spokoju i na ogół wszyscy w to wierzą. No chyba, że na scenę wjeżdża straszny odkurzacz, ale to cios poniżej kociego pasa 😉